Jan Kunšta

Jan Kunšta, 2006

Je to téměř neuvěřitelné, ale mezi prvním mistrovským titulem, který Jan Kunšta získal a posledním uplynulo rozpětí 25 let.
V šedesátých a sedmdesátých letech patřil spolu s Jiřím Dvořákem a svým bratrem Jiřím k absolutní československé hráčské špičce a český golf mnohokrát reprezentoval na mezinárodním poli. Je držitelem osmi mistrovských titulů a vítězem velkého množství turnajů.

Jako člen závodního družstva Golf Clubu Mariánské Lázně získal i řadu mistrovských titulů ze soutěží družstev. Vloni se stal národním mistrem České republiky seniorů . Několikrát získal titul senior roku ČGF.

Kromě závodní činnosti se Jan Kunšta věnoval i činnosti organizační. Koncem sedmdesátých let působil jako předseda trenérsko-metodické komise Československého svazu golfu.

Čestný člen Prácheňského golfového klubu a mistr klubu z poslední sezóny působil v PGK od poloviny roku 2005. Byl současně i silnou osobností STK Krajského svazu.